detaliere job

Descrierea postului

Proiectare de lucrări în domeniul geotehnicii, al fundațiilor speciale și al structurilor.

Aplicarea principiilor de bază precum și a prevederilor normelor și normativelor în vigoare.

Modelarea și calculul geotehnic și structural pentru lucrări precum fundații indirecte, radiere pilotate, pereți de susținere alcătuiți din piloți forați, pereți mulați, sisteme de sprijiniri cu șpraițuri metalice, precum și structuri diverse.

Colectarea datelor de intrare de la celelalte discipline participante la proiect și prelucrarea acestora pentru realizarea calculelor de tasare, de stabilitate, de rezistență.

Realizarea desenelor pentru structuri geotehnice complexe și de fundații speciale, structuri civile și industriale.

Colectarea, procesarea și analizarea datelor obținute din monitorizarea geotehnică și structurală.

Planificarea activității proprii de proiectare.

Participarea directă la realizarea proiectelor prioritizând  respectarea termenelor.

Profilul candidatului

Absolvent al unei facultăți de construcții.

Experiența în proiectare constituie un avantaj.

Capacitatea de lucru concomitent la mai multe proiecte.

Capacitatea de a realiza calcule de dimensionare pe baza informațiilor primite de la client și/sau șeful de proiect.

Capacitatea de a comunica precis, eficient și convingător cu clientul.

Cunoașterea cel puțin la nivel mediu a limbii engleze.

Cunoașterea la nivel avansat a pachetului Microsoft Office și Autocad 2D.

Reprezintă un avantaj cunoașterea Autocad 3D, Allplan și Plaxis 2D/3D.

Dacă profilul tău e potrivit acestui post, trimite-ne aplicația ta (CV +scrisoare de intentie) la cariere@saidel.ro